MENU
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Павло, ostapiw 
Форум » Форум ЄХБ м. Долини » Обговорення на основі Писань » Вчення Ісуса стосовно спасіння: (Івана 3:1-21) (Чим являється спасіння)
Вчення Ісуса стосовно спасіння: (Івана 3:1-21)
АндрійДата: Четвер, 26.06.2014, 18:06 | Сообщение # 1
Логин: Андрій
Ранг: Генералиссимус
Вчення Ісуса стосовно спасіння: Івана 3:1-21

Спасіння є даром
Всі не відроджені люди є духовно мертвими, тому вони не можуть самі себе спасти. Якщо, ми пам’ятаємо, що всі люди є грішними і духовно мертвими, тоді приходимо до усвідомлення того чому спасіння не може бути заробленим. Духовно мертва людина не може зробити що – не будь «духовне», а ми вже дослідили що спасіння є духовною справою. Що є спасінням? Це – дар духовного життя, і це є те, що тільки може дати Бог.
Никодим був так захоплений ідеєю нового народження, що запитав: «як це може статися?» (3:9) . Як можуть всі мої гріхи, всі мої помилки, мої звички минулого бути стертими? Скільки жертв мені треба принести, щоб цілком були очищені мої гріхи, щоб Бог міг прийняти мене? Ісус роз’яснив в такий спосіб, що Никодим починав розуміти. Через нагадування історії про мідяного змія (3:14-15)(Числа 21:4-9), Никодиму було сказано, що гріх, наче стара смертельна рана вогняних змій, з якою людина нічого не може зробити. Спасіння може прийти тільки через Божественний засіб, Син Людський був чудовим Божим засобом від загальної недуги гріха. Івана 3:16 – це єдиний вірш, в якому йдеться про Ісуса, як про божий дар людству. Це свідчить про те, що Ісус був посланий для світу(3:17) Дві думки доповнюють одна одну. Один коментатор пояснює дію двох дієслів так: «посилати» - Ісус більш чітко асоціюється з Божею волею для світу, в той час як «давати» - це використано у 3:16, щоби підкреслити, що вчення походить від Божої любові, а також від Божої волі. Послати Сина – Божа воля. Ось така природа Божого дару. Нема шляху, яким ми можемо заробити чи заслужити спасіння.
Спасіння отримується через віру
Віра у справі відродження – важливий момент для розуміння. Цікаво, що метою Іванового написання Євангелія є – «щоб ви могли ввірувати, що Ісус Христос, Син Божий, і щоб, Віруючи,життя мали в Імя Його».(Івана 20:31) . В одному з уривків натовп запитує: «що нам слід робити. Щоб ми могли робити діла Божі?» Ісус відповідає: «Оце діло Боже, - щоб у Того ви вірували, кого Він послав»(Івана 6:28-29). Зрозуміло, що спасіння приходить через віру окремо від діл.(Ефесянам 2:8-9; 1Петра 1:5; 1 Тимофія 1:9; Тита 3:5-6). До кінця Свого публічного служіння Ісус робить
важливу заяву. Люди будуть осудженні в залежності від того чи вони зберігали і вірили Його словам( ів 12:46-50). В Євангелії людям дано можливість побачити месіанський авторитет Ісуса і просто ввірувати.Ніде не йдеться про потребу використовувати
релігійні обов’язки заради придбання згаданого спасіння.
Особливої уваги заслуговує те,що Ісус наголосив Никодимові, що спасіння досягається лише через віру. Никодим був залежним від дотримання закону і прописаних релігійних обрядів для того щоб спасти себе. Ісус допоміг зрозуміти, що хто б не повірив в Нього
не повинен загинути, але мав життя вічне. Ісус наголосив на цьому три рази (івана 3:15,16,19)
Спасіння – це власність
Спасіння – справжнє багатство, значення якого Іван виділяє по – особливому і більше, ніж інші автори Нового Завіту( див. 1 Тимофія 6:19). У вірші 15 Ісус стверджує: «Щоб кожен, хто вірує в Нього, мав вічне життя». Іван стверджує так само у вірші 16:
«Кожен, хто ввірує в Нього не повинен загинути, але мати вічне життя». Зауважте, що і «вірити» і «мати» є синхронними подіями. Наголос на спасінні як правдивій реалії – означає підкреслити його негайну і постійну якість. На даному етапі розмови є гарантія посередництва, що лише один Бог підтверджує через Духа
( Ефесянам 1:13-14; 1Івана 1:1-4; 5:10-12), перероджуючи нас, спадкоємців «у Христі» (Галатам 3:23-29; 4:4-6). Спасіння – вічне. Вічне життя – це життя у спільності з Богом, який Сам перебуває у вічності ( обявлення 33:27; псалом 90:1-2; 1 Петра 1:3-5).
Знання того, що ми маємо спасіння, робить нас вільними від намагання заробити його на основі добрих діл.

використані роботи : Д. Санчес, Р. Гонсалес
Форум » Форум ЄХБ м. Долини » Обговорення на основі Писань » Вчення Ісуса стосовно спасіння: (Івана 3:1-21) (Чим являється спасіння)
Сторінка 1 з 11
Пошук: